Ostatné

Rašelinový zábal

Aplikácia teplého rašelinového obkladu na bolestivé miesta, do ktorých postupne preniká liečivé teplo a humínové kyseliny obsiahnuté v peloide.

 


 

Antistresová masáž tváre

Táto úžasná masáž uvoľňuje napätie a stres, ktorý je už pomaly bežnou súčasťou nášho života. Okrem toho má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Indická masáž hlavy je užitočná preto, lebo sa masírujú hlavne dôležité energetické centrá. Už iba to stojí za to, že masáž po niekoľkých opakovaniach dokáže obmedziť alebo zastaviť migrénu. V Indii sa používa už vyše tisíc rokov a tento súbor masážnych hmatov bežne prevádzajú už aj na deťoch. Je to veľmi mimoriadna masáž - pomáha od nahromadeného napätia a stresu, ktorým sme v tejto dobe čoraz viac vystavovaní.

Priaznivé účinky:
- odstraňuje stres, nespavosť, únavu
- odstraňuje pískanie v ušiach
- ukľudňujúca, relaxačná
- odstraňuje migrény
- podporuje rast vlasov
- zvyšuje koncentráciu

 


 

Bankovanie

Je to aplikácia baniek (sklenených pohárikov) na telo človeka za účelom prekrvenia. Je to jedna z metód účinne pôsobiacich na rôzne problémy súčasného spôsobu života, ktorá sa už od nepamäti používala u mnohých národov ako liečebná metóda rôznych ochorení. Využíva sa hlavne pri bolestiach svalov, čiastočne sa využíva i pri detoxikácii.

Indikácie:
- Bolesti a poruchy v pohybovom systéme, krk, plecia, lakte, kríže,bedrá
- Bolesti očí , uší , tváre , trojklaný nerv
- Bolesti obličiek , močových ciest, močového mechúra, pohlavných orgánov
- Dýchacie cesty, hlasivky , priedušky , astma
- Zažívacie orgány a problémy
- Srdce, cievy, nízky tlak
- Zlepšenie imunity , hormonálneho a lymfatického systému

 


 

Parafínový zábal

Parafín je zmes vyšších uhľovodíkov, ktorá sa používa na prehrievanie tkanív v medicíne, vo fyzioterapii.
Parafínový kúpeľ na ruky a nohy zmäkčuje a zjemňuje popraskanú kožu. Parafín obsahuje zdravotnícke a estetické účinky. Pôsobí blahodarne na nervovú sústavu( na dlaniach sú nervové zakončenia buniek), po terapii sú ruky odpočinuté, hladké a zamatovo hebké. Svojou priedušnosťou zábal zvyšuje prekrvenosť pokožky, nahradzuje obklady.

Kontraindikácie:
- vysoký krvný tlak
- hnisavé kožné choroby
- osteoporóza
- pleť citlivá na zmenu teploty
- zápalové zmeny na koži

 


 

Havana rumová masáž

Výživné oleje v kombinácii s kubánskym rumom dokonale prekrvia a uvoľnia stuhnuté svalstvo a nahromadený stres. Vychutnajte si túto 60 minútovú exotickú masáž v príjemnom masážno-relaxačnom centre v Kysuckom Novom Meste. Možnosť masáže aj vo dvojici!
Pravidelnou masážou znižujeme nahromadené napätie, unaveným a boľavým svalom navraciame späť ich pružnosť a tým dochádza k uvoľneniu.
Po masáži sa cítime oveľa spokojnejší, pozitívne naladení a máme viac energie do života.
Vaše telo bude uvoľnené, aktívnejšie a dovolí Vám dosiahnuť Vaše denné ciele s väčším kľudom, bez stresu, bez depresie a migrény, bez bolesti chrbta, kĺbov či svalov.

 


 

Bahenný zábal

Blahodarné účinky bahenných zábalov sú ihneď bezprostredne viditeľné. Bahno sa využíva vo forme obkladov pri ochoreniach pohybového aparátu, pri gynekologických ochoreniach, pri ochoreniach dýchacieho ústrojenstva alebo ako kozmetické ošetrenie jemnej, citlivej a suchej pokožky, ktorú regeneruje, čistí od nečistôt a vyživuje.
Bahenný zábal vyvoláva zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek. Pôsobí na zvýšenie protizápalovej aktivity a imunitných procesov v organizme, zabraňuje degradácii elastínu a kolagénu, čím zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a kĺbovej pohyblivosti.


 

Bambusová masáž

Má upokojujúce, obnovujúce a drenážne vlastnosti. Rôzne veľkosti bambusu umožňujú meniť tlak na pokožku, čím sa stimuluje krvný obeh, zlepšuje sa cirkulácia lymfy, uvoľňuje sa napätie svalov a harmonizuje sa telo i myseľ. Bambusová masáž je inovatívny spôsob ako poskytnúť klasickú alebo hĺbkovú masáž. Používajú sa rôzne dlhé časti bambusu, ktoré sú príjemne nahriate a tým pomáhajú k úplnej relaxácii. Bambusová masáž je veľmi účinná v boji moderným civilizačným chorobám, no najmä proti stresu. Taktiež zlepšuje kvalitu spánku, pomáha pri nespavosti, zvyšuje duševnú pohodu, pomáha liečiť depresie, zvyšuje prietok lymfy a pomáha odstraňovať toxíny z tela. 

TOP